Strona główna >> Fora >> Trojan HEUR/QVM03.0.Malware.Gen wykryty w update.exe

Trojan HEUR/QVM03.0.Malware.Gen wykryty w update.exe

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Trojan HEUR/QVM03.0.Malware.Gen wykryty w update.exe

Witam,
Mój antywirus wykrył trojana w pliku aktualizującym program.

Co mam z tym zrobić?

FD2
RE: Trojan

Witam,
Zapewniam, że plik update.exe nie jest zainfekowany.

Plik update.exe jest programem aktualizującym aplikację FD2 do nowej wersji, uruchamiany jest gdy pojawia się nowa wersja aplikacji.
Program ten wymaga od użytkownika uruchomienia go na prawach administratora ponieważ aby zaktualizować FD2 należy najpierw usunąć starą wersję aplikacji i zastąpić ją nową - pobraną ze strony www. Podmiana plików (aktualizacja aplikacji FD2) możliwa jest tylko, gdy program aktualizujący uruchomiony jest na prawach administratora. I to powoduje problem.
Aby Windows wiedział, że dany program ma być uruchomiony z uprawnieniami administratora, do programu tego trzeba doczepić plik, który poinformuje o tym system operacyjny (Windowsa). Jest to tak zwany plik manifestu.
Plik manifestu jest przez niektóre antywirusy traktowane jak coś, co doczepiło się do programu czyli jak wirus.

Aby się upewnić, że to o czym piszę jest prawdą, można przeskanować plik innym antywirusem.
W Internecie jest wiele skanerów online. Ja np. przeskanowałem program update.exe skanerem virustotal.com. Skaner ten skanuje przesłany plik we wszystkich znanych i popularnych programach antywirusowych po czym generuje raport dotyczący zagrożenia.
Zachęcam do zapoznania się z raportem dotyczącym wyniku skanowania pliku update.exe

FD2
Podobny problem u innych użytkowników

Program FD2 napisany jest w Visual Studio 2015 Community.

Dodam jeszcze, że nie tylko ja borykam się z problemem "roznoszenia" wirusa.
Na innym forum znalazłem podobny temat, również dotyczący programu napisanego w VS2015.
Zachęcam do przeczytania.

FD2
ODP: Trojan w rok po wykryciu

Witam,

Dziś, ponad 1 rok od skanowania programu update.exe przez 57 antywirusów, postanowiłem przeskanować plik update.exe ponownie i sprawdzić jak się ma sytuacja.

Program aktualizujący update.exe został tym razem przeskanowany przez 61 antywirusów.
Oto wynik skanowania. Współczynnik wykrycia: 0 / 61

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image