Strona główna >> Fora >> Rozczarowanie

Rozczarowanie

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Anonim (niezweryfikowany)
Rozczarowanie

Bardzo długo korzystałem z programu FD1. Jest świetny. Ale jak pojawiła sie informacja, ze będzie "2" coraz mniej czasu poświęcałem "1". A potem przeciaganie w czasie "2", mętne opisy, czarowanie. Nie rozumiem, bo jakby autor chciał pieniadze, to chętnie bym zapłacił - bo program fajny. Ale, ...... efekt taki, ze od nowego roku nie prowadze budzetu, i NIE CZEKAM JUŻ . Może kupie znów jakis program, i nie będe uzależniony "będzie, nie będzie, czekaj"

Maciej Z

FD2
RE: Rozczarowanie

Witam Panie Macieju.

Na wstępie dziękuję za słowa pochwały. Cieszę się, że program w wersji 1.0 podobał się. Fajnie, że program się przyjął i że tak wiele ludzi go używa. Ilość użytkowników i popularność „jedynki” przerosły moje oczekiwania. Jak już pisałem wiele razy, napisałem go 5 lat temu do własnych potrzeb, gdy odkładałem pieniądze na konkretny cel. Cel został osiągnięty, w międzyczasie dorobiłem wiele funkcji w programie i aby wszystko nie poszło na marne postanowiłem upublicznić go za darmo w internecie. Prace nad aktualną wersją trwały ponad trzy lata. Przez trzy lata traciłem czas (coś co mam najcenniejsze i co mogę dzielić z innymi), dodam że traciłem czas wolny po pracy, traciłem pieniądze (prąd i sprzęt kosztują), traciłem zdrowie. Do tego do dziś, kilka lat po opublikowaniu odpisuję na e-maile (czasem nawet pięć dziennie), odpisuję na komentarze i prowadzę fanpage na Facebooku. Co z tego mam?

Od lutego 2014 zaczęły się prace nad wersją 2.0 programu. Postanowiłem przepisać program zupełnie od nowa w zupełnie innym języku. Ponownie inwestuję wolny czas, który mógłbym wykorzystać np. … nie robiąc nic - odpoczywając. Aby rozpocząć w ogóle prace nad programem musiałem kupić wiele rzeczy. Wydałem pieniądze na nowy komputer (kilka tysięcy zł), aby program był kompatybilny z różnymi systemami kupiłem Win7, potem Win8 a teraz przymierzam się do kupna 10-tki. Wydałem kilka tysięcy złotych na zakup kontrolek DevExpress oraz na środowisko VS2013. Opłacam SVN-a, hosting i domenę aby nieniejsza strona żyła i aby ludzie mogli pobierać program. Strona domowa FD2 cały czas jest aktualizowana, to się samo nie robi. Co z tego mam?

Nikogo nie czarowałem, wersja 2.0 powstanie. Prace nad programem cały czas trwają. Prędkość prac zależy od wolnego czasu, nie co dzienne mogę siąść przed komputerem i programować do późnych godzin nocnych. Mam wiele innych zajęć, jest rodzina, jest jeszcze praca zawodowa. Poza tym nie jest to moje źródło utrzymania, robię to hobbistycznie. Po robocie, w tak zwanym międzyczasie, gdy uda mi się wygospodarować parę minut. Równolegle uaktualniana jest strona internetowa, co jakiś czas dodaję nowe screeny, nowe artykuły aby na bieżąco pokazywać postęp prac nad programem. Czy robiłbym te zrzuty ekranów dla zabawy? Gwarantuję że znalazłbym lepsze zajecie i lepiej wykorzystał wolny czas.

Czy zdaje Pan sobie sprawę ile trzeba czasu aby taki program napisać? Proszę spróbować.
Obecnie program ma około 80 000 linii kodu. Ktoś to musiał napisać.
Proszę sprawdzić ile linii mają znane panu duże dzieła literackie. Różnica jest ogromna.
Obiecywałem wersję testową na początek 2015 roku. Mamy dzięki Bogu sierpień, programu nie ma zatem coś musiało spowodować przesunięcie, coś musiało pokrzyżować plany. Nie wziął Pan tego pod uwagę?

Do używania programu nikogo nie zmuszam. Przestał Pan używać – Pana wybór. Mimo wszystko dziękuję za ten czas, w którym program służył, w którym pomagał Panu ogarnąć budżet domowy i być może oszczędzić co nieco.

P.S. Odpisując na ten komentarz straciłem czas, który mogłem poświęcić na dalsze prace nad programem. I potem Pan się dziwi ...

Pozdrawiam

Robert (niezweryfikowany)
Opłaty

Witam,

czy znana jest cena jaką trzeba będzie zapłacić za FD2? 

 

Pozdrawiam

Robert

FD2
Cena

Witam,

Tak, proszę zerknąć tutaj.

Dodaj komentarz

Tekst sformatowany

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Target Image